Készíts saját Árnyak Könyvét!
Többféleképpen lehet saját Könyved. Az egyik verzió az, hogy egy meglévõ könyvet alakítasz át, a másik, hogy magad fûzöd össze a lapokat. Ha egy kész könyvet választasz, a könyv mindenképpen legyen keménytáblás, ha lehet, bõrkötéses. Magad is készíthetsz díszeket erre a bõrkötésre, például egy bõrbõl kivágott triquatrát. (Sablont itt találsz!) Ha az egész könyvet saját kezûleg szeretnéd készíteni, akkor borítónak válassz két vastag kartonlapot, ezeket borítsd be barna papírral vagy bõrrel, vagy fesd le barnára, és ezt díszítheted triquatrával: vagy az elõbb említett bõrbõl kivágottal, de festhetsz is rá, vagy gyöngybõl is kirakhatod, ami csak eszedbe jut. Ezután a két kartonlap ot három helyen lyukaszd ki (ugyanott legyenek a lyukak), és a majd belerakandó papírokat is ugyanezeken a helyeken lyukaszd ki. Ezután a könyvet a lyukakon keresztül zsákvarró tûvel varrd össze. Bármelyik verziót is választod, a lapokat mindenképpen antikolnod kell. Az antikolás a következõ képpen mûködik:
Hozzávalók: erõs kávé, kakaó vagy tea, vattapamacsok vagy ecset, vasaló (ha szükséges), és persze a papírlapok (ha kész könyvet szeretnél antikolni, akkor a könyv).
Elkészítése: Készítsd el a kávét vagy a kakaót. Attól függõen, hogy milyen sötét barnát akarsz, hagyhatod magában is, ha világosítani szeretnél, önts hozzá tejet. Ha teával csinálod, vízzel higíthatod. Ha feketeteát választasz, egészen sötét árnyalatot kapsz. Ha kamilla- vagy hársfateát használsz, sárgás lapok lesznek, és a gyümölcsteákkal is lehet kísérletezni (pirosas árnyalatú lapokhoz válaszd a meggydarabos teát!) Ha megvan a kiválasztott folyadék, egy vattapamacsot vagy ecsetet márts bele, és mázold össze a lapot. Mindkét oldalát, ha szükséges. Nem baj, ha foltos lesz, ha nem egyenletes a színe, az még hangulatosabbá teszi. Szárítsd meg a lapokat. (Ha egy egész könyvet választasz, egyszerre természetsen csak két, egymás mellett levõ lapot kenhetsz be, így ha tovább akarsz haladni, meg kell várnod, amíg ez a két lap megszárad.) Ha jól néz ki és tetszik, meghagyhatod gyûrötten a lapokat (a nedvességtõl hullámosak lesznek), viszont ha akarod, ki is vasalhatod õket. Ha külön lapokkal dolgoztál, fûzd össze õket a fent említett módon.
Ha megvan az üres könyved, elkezdõdhet az írás. A legjobb, ha barnás filctollal írsz, vagy fekete tussal (vigyázz, mert könnyen kenõdik!), természetesen díszítésekhez használhatsz színes festéket, filctollat is. Írhatsz bele bármit, amit szeretnél. Ha sorozatbéli varázsigéket akarsz bele írni, böngéssz itt! Természetesen nyomtathatsz is ki Charmed képeket, ezzel is dekorálhatod a saját varázskönyvedet.
Íme a Charmed font betûi: Charmed font, *új!* Másik Charmed font *új!* Ha iniciálékat szeretnél, itt egy ábécé: Kelta ábécé |